Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Özel İbni Sina Hastanesi Çocuk Servisi yenilendi

Özel İbni Sina Hastanesi Çocuk Servisi yenilendi

Tarih 23Şubat2018, 18:15 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de Özel İbn-i Sina Hastanesi Yönetimi Çocuk Servisi bölümüne çocukların sevdiği çizgi film kahramanlarının resimlerini yaptırdı.

Osmaniye’de Özel İbn-i Sina Hastanesi Yönetimi Çocuk Servisi bölümüne çocukların sevdiği çizgi film kahramanlarının resimlerini yaptırdı.
Çocuklarda hastane fobisini azaltmaya yönelik bir proje olduğunu ifade eden Özel İbn-i Sina Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Harun Gülşen, “Bu uygulamayla çocuklarımızın hastane korkusunu bir nebze azaltmayı hedefliyoruz.” Dedi.
Proje aşamasında psikolojik danışmanlardan destek aldıklarını söyleyen Gülşen, “Yönetim olarak bu anlamda proje bize sunulduğunda memnuniyetle kabul ederek uygulamaya geçtik. Öncelikle çocuklarımızın hangi çizgi film karakterlerini sevdiğini küçük bir anketle tespit ettik. Maalesef hemen hemen her yaşta insanda hastane fobisi olduğunu biliyoruz ancak çocuklarımız üzerinde olumsuz bir algı oluşturulan hastanelerin korkulacak yerler olmadığını, aksine bu tür sağlık kuruluşlarının şifa kaynağı olduğunu daha iyi anlatmamız gerekli. Servis odalarına ve duvarlarına çocukların en sevdiği eğitici çizgi film karakterlerini resmettirdik. Bunların içerisinde Türk mizahının önemli ismi Nasreddin Hoca, son zamanlarda çocuklar arasında çok sevilen Rafadan Tayfa, Niloya, her yaşta insanın severek izlediği Keloğan ve birçok resimle servisimize renk kattık” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Bu haber 52 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Temizlik elçileri, Kadirli’de kampanya başlattı

Temizlik elçileri, Kadirli’de kampanya başlattı Kadirli'de lise öğrencilerinin başlattığı "Gönüllü Temizlik Elçileri Projesi" giderek büyüyor.

CHP, Toprakkale Belediye Başkanı adayını belirledi

CHP, Toprakkale Belediye Başkanı adayını belirledi Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Başkan adayı Tosun lakaplı Ali Bekir Çavuşoğl...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU