Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Bağımlılıkla mücadele kurulu toplantısı yapıldı

Bağımlılıkla mücadele kurulu toplantısı yapıldı

Tarih 22Şubat2018, 18:52 Editör Ali CİHANGİR

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı 1. Toplantısı Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapıldı.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı 1. Toplantısı Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapıldı.
Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birim Sorumlusu Psikolog Naci Menet tarafından yapılan ‘Bağımlılıkla Mücadele Kurullarının Çalışma Usul ve Esasları’ hakkında sunumu ile başladı.
Sunumun ardından konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bu konu ile ilgili daha önce bir kurulumuz mevcuttu ve çalışmalar bu çerçevede yürütülüyordu. Ancak son 2017/23 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile birlikte, Türkiye genelinde bağımlılık ile mücadele konusunda yeni bir yapılanma oluşturuldu. Bu kapsamda ilimizde Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu teşkil edildi ve bu Kurulun altında da teknik çalışma grupları oluşturuldu.  Bu teknik çalışma gruplarının yapacakları çalışmalar doğrultusunda Kurulumuzun gündemi belirlenecek ve bundan sonraki süreçte çalışmalar bu doğrultuda yürütülecektir” dedi.
Bağımlılıkta mücadelenin en önemli ayaklarından birinin uyuşturucu ile mücadele olduğunu belirten Vali Coşkun, “Bu kapsamda ilimizde hem emniyet tedbirleri alınıyor hem sivil toplum kuruluşlarımızın ve diğer kurumların çalışmaları devam ediyor. Bundan sonraki süreçte aynı minvalde bu çalışmalar yürütülecektir. Kurulumuzun yapacağı çalışmalarla başarılı sonuçlar almayı arzu ediyoruz. Bu konuda hep birlikte gayret göstereceğiz. Katılım ve katkıları nedeniyle tüm Kurul üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantı, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu üyelerinin görüş ve önerileri alınması ile sona erdi. Haber Merkezi

Bu haber 41 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Sabah namazı camiler gençlerle doldu

Sabah namazı camiler gençlerle doldu Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde bulunan Göçmenler camisinde gençlere yönelik "Kahvaltılı sabah namazı buluşması" ...

AK Parti Milletvekili Durmuşoğlu, halkın sorunlarını dinledi

AK Parti Milletvekili Durmuşoğlu, halkın sorunlarını dinledi AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, “halk günü” kapsamında vatandaşların sorunlarını dinledi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU