Aydın Osmaniye Gazetesi

Bireysel Sulama Sistemleri Başvuruları Başladı

Bireysel Sulama Sistemleri Başvuruları Başladı

Tarih 13Ocak2018, 14:07 Editör Ali CİHANGİR

Bireysel Sulama Sistemleri Başvuruları Başladı

Osmaniye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerine hibe desteği verileceği bildirildi.

İl Müdürü İbrahim Sağlam, yaptığı açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS ) kayıtlı olan tüm çiftçilere belirlenen Bireysel Sulama Sistemleri almak için başvurmaları durumunda destek verileceğini belirtti.

Bu yıl yüzde 50 hibe desteği verilecek bireysel sulama sistemleri hakkında bilgi veren Sağlam “Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,Tamburlu sulama sistemi kurulması, Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması gibi çalışmalar desteklenecektir. Tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni sulama teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek için Bireysel Sulama Sistemleri Alımlarına Hibe Desteği verilecektir” şeklinde konuştu.        

Sağlam, altmış gün içerisinde başvurular Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne yapılacağını sözlerine ekledi.  Aydın Deniz

 

Bu haber 81 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Sabah namazı camiler gençlerle doldu

Sabah namazı camiler gençlerle doldu Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde bulunan Göçmenler camisinde gençlere yönelik "Kahvaltılı sabah namazı buluşması" ...

AK Parti Milletvekili Durmuşoğlu, halkın sorunlarını dinledi

AK Parti Milletvekili Durmuşoğlu, halkın sorunlarını dinledi AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, “halk günü” kapsamında vatandaşların sorunlarını dinledi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU