Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
“Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” Kursu Sona Erdi

“Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” Kursu Sona Erdi

Tarih 11Ocak2018, 15:50 Editör Ali CİHANGİR

“Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” Kursu Sona Erdi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü eğitim programları kapsamında “Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” kursu tamamlandı.

Kentte Akyar, Dervişiye, Çona, Çardak ve Merkezden başvuru yapan 46 kursiyer, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 1,5 ay eğitim verildi.

İl Müdürü İbrahim Sağlam, yaptığı açıklamada, uygulamalı ve teorik olarak verilen kurs sayesinde tarımda para kazanmak isteyen kadınlara fırsat sunulmasının hedeflendiğini belirtti.

Eğitimin her aşamasının teknik personelin denetimiyle yürütüldüğünü ifade eden Sağlam,” Programda Gıda Mühendisi Sema Üüğlü, Tekniker Yeliz Akyol, Tekniker Lütfiye Gerek ve Ziraat Mühendisi Fadime Çoban tarafından kişisel hijyen, gıda muhafaza ilkeleri, işlemede temizlik ve dezenfeksiyon, zeytin temizleme, sofralık yeşil zeytin çeşitleri, kırma ve çizme uygulamaları, zeytinde acılık giderme, sele zeytini ve teneke zeytin yapımı konularında uygulamalı eğitimler vermişlerdir. Kadın Çiftçiler “Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” Kursu Programı kapsamında toplam 46 kursiyer Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 41 gün süreli eğitim alarak sınava girip başarılı olan çiftçilerimiz sertifika almaya hak kazanmıştır” diye konuştu. Ümit Kahrıman 

Bu haber 78 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Birinci basamak sağlık hizmeti broşürle anlatıldı

Birinci basamak sağlık hizmeti broşürle anlatıldı Osmaniye Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz, "Aile Hekimliğinin Etkin Kullanımı İletişim Kampanyası kapsamında tanıtım...

Bahçe’de aşılama çalışmaları tamamlandı

Bahçe’de aşılama çalışmaları tamamlandı Osmaniye’nin Bahçe İlçesinde 15 köyde büyükbaş ve küçükbaş aşılama çalışmalarının tamamlandığı belirtildi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU