Aydın Osmaniye Gazetesi

“Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” Kursu Sona Erdi

“Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” Kursu Sona Erdi

Tarih 11Ocak2018, 15:50 Editör Ali CİHANGİR

“Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” Kursu Sona Erdi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü eğitim programları kapsamında “Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” kursu tamamlandı.

Kentte Akyar, Dervişiye, Çona, Çardak ve Merkezden başvuru yapan 46 kursiyer, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 1,5 ay eğitim verildi.

İl Müdürü İbrahim Sağlam, yaptığı açıklamada, uygulamalı ve teorik olarak verilen kurs sayesinde tarımda para kazanmak isteyen kadınlara fırsat sunulmasının hedeflendiğini belirtti.

Eğitimin her aşamasının teknik personelin denetimiyle yürütüldüğünü ifade eden Sağlam,” Programda Gıda Mühendisi Sema Üüğlü, Tekniker Yeliz Akyol, Tekniker Lütfiye Gerek ve Ziraat Mühendisi Fadime Çoban tarafından kişisel hijyen, gıda muhafaza ilkeleri, işlemede temizlik ve dezenfeksiyon, zeytin temizleme, sofralık yeşil zeytin çeşitleri, kırma ve çizme uygulamaları, zeytinde acılık giderme, sele zeytini ve teneke zeytin yapımı konularında uygulamalı eğitimler vermişlerdir. Kadın Çiftçiler “Ev Tipi Sofralık Zeytin İşleme” Kursu Programı kapsamında toplam 46 kursiyer Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 41 gün süreli eğitim alarak sınava girip başarılı olan çiftçilerimiz sertifika almaya hak kazanmıştır” diye konuştu. Ümit Kahrıman 

Bu haber 43 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yetim çocuklar için karne şenliği yapıldı

Yetim çocuklar için karne şenliği yapıldı Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Osmaniye Gençlik Merkezi ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardı...

Düziçi’nde ekmek gramajı 50 gram düşürüldü

Düziçi’nde ekmek gramajı 50 gram düşürüldü Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde ekmek gramajlarının düşürüldüğü bildirildi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU

      NÖBETÇİ ECZANE