Aydın Osmaniye Gazetesi

Dünyaya “barış” mesajı verdiler

Dünyaya “barış” mesajı verdiler

Tarih 03Ocak2018, 08:59 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir grup ortaokul öğrencisi, velileri ve öğretmenlerini de kattıkları çalışmayla 2018'in barış yılı olması dileğinde bulundu.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir grup ortaokul öğrencisi, velileri ve öğretmenlerini de kattıkları çalışmayla 2018'in barış yılı olması dileğinde bulundu.
Aydınoğlu Tufanbey Ortaokulu bahçesinde bir araya gelen öğrenci, veli ve öğretmenler, Atatürk posteri, Türk bayrağı ve İngilizce "Yurtta barış, dünyada barış. Aklın yolu sevgidir" yazan pankartla el ele tutuşarak kalp figürü yaptı.
Başlarına, barışı simgeleyen zeytin dalından taçlar da takan öğrenciler, yeni yılın barış yılı olmasını diledi.
Dünyaya İngilizce olarak "Yurtta barış, dünyada barış. Merhaba dünya. Dünya çocuklarını, rekortmen şehri Kadirli'den sevgi ve selamlar. Başınıza sevgi yıldızları yağsın. Aklın yolu sevgidir." sözleriyle de mesaj gönderen Osmaniyeli çocuklar, yaptıkları bu çalışmayı video olarak sosyal medya kanallarında yayınlayarak tüm dünyanın yeni yılını kutladı.
Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Nurcan Yanalak Cinkara, yaptığı açıklamada, 2016 yılında Kadirli'de düzenlenen dünyanın en uzun uluslararası resim sergisi rekor denemesine, İngiltere'deki Türk öğrenci ve ailelerin büyük desteği olduğunu hatırlattı.
Hazırladıkları yeni yıl çalışmasını da dünya çocuklarına ulaşması amacıyla sosyal medya üzerinden İngiltere'de yaşayan Türk ailelere gönderdiklerini ifade eden Cinkara, "Türkiye'den tüm dünyaya seslenerek 2018'in barış yılı olmasını istiyoruz. Öğrencilerimizle zeytin dalını başımıza taç ederek, aklın yolu sevgiden geçer diyoruz. Herkese zeytin dalı uzatıyoruz." dedi.
Öğrencilerden Zehra Kurt da Atatürk'ün "Yurtta barış, dünyada barış" sözünden hareketle 2018 yılının dünyadaki çocuklara sağlık, mutluluk, barış getirmesini istedi.
Velilerden Emine Yıldıztekin ise yeni yılda dünya çocuklarına ve insanlara zeytin dalı uzattıklarını belirterek, "Yeni yılda artık savaş olmasın. Çocuklar ölmesin. Anneler ağlamasın. Dünyanın her yerinde başınıza sevgi yıldızları yağsın. Zeytin dalı başımıza taç yaptık ki barış olsun." ifadelerini kullandı. Haber Merkezi 

Bu haber 108 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Sabah namazı camiler gençlerle doldu

Sabah namazı camiler gençlerle doldu Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde bulunan Göçmenler camisinde gençlere yönelik "Kahvaltılı sabah namazı buluşması" ...

AK Parti Milletvekili Durmuşoğlu, halkın sorunlarını dinledi

AK Parti Milletvekili Durmuşoğlu, halkın sorunlarını dinledi AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, “halk günü” kapsamında vatandaşların sorunlarını dinledi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU