Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Rektörü Türk, GAP çalıştayına katıldı

Rektörü Türk, GAP çalıştayına katıldı

Tarih 07Aralık2017, 08:22 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korktu Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Harran Üniversitesi tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen “Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Tanıtım ve Bölge Üniversiteleri İş Birliği Çalıştayı”na katıldı.


Osmaniye Korktu Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk,  GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Harran Üniversitesi tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen “Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Tanıtım ve Bölge Üniversiteleri İş Birliği Çalıştayı”na katıldı.
Çalıştayda Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.
Çalıştaya YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ‘ın yanı sıra bölge Üniversitelerinden 20 Üniversite Rektörü katıldı. YÖK Başkanı çalıştayda bölgesel kalkınmada ve bölgesel inovasyonda üniversitelerin rolü hakkında detaylı bir konuşma ve sunum yaptı.
Çalıştaya katılan OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, başta YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç olmak üzere çalıştaya katılan 20 Üniversite Rektörü ile bir araya gelip OKÜ hakkında bilgiler verip genel bir bilgi alışverişinde bulundu. Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk, çalıştayda Osmaniye’nin yerfıstığı ile yapılan drajelerinden Üniversite Rektörlerine kendi elleriyle ikram etti.
Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Ulukanlı’nın da katıldığı çalıştayda GAP Bölgesi Kalkınma Ajansları Sunuş ve Tanıtımı ile GAP Bölge Üniversiteleri Rektörleri Proje fikirleri konuşuldu. Haber Merkezi 

Bu haber 66 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Ahilik Haftası etkinlikleri başladı

Ahilik Haftası etkinlikleri başladı Esnaf ve Sanatkâr Temsilcileri, 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası nedeniyle Vali Ömer Faruk Co...

Menderes ve arkadaşları savunma hakkı verilmeden infaz edildi

Menderes ve arkadaşları savunma hakkı verilmeden infaz edildi Darbeciler tarafından 57 yıl önce idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes, çalışma arkadaşları Dışişleri Bakanı Fa...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU