Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Beyazay Derneği’nin şubesi törenle açıldı

Beyazay Derneği’nin şubesi törenle açıldı

Tarih 05Aralık2017, 18:56 Editör Ali CİHANGİR

Türkiye Beyazay Derneği’nin Osmaniye Şubesi’nin Açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Türkiye Beyazay Derneği’nin Osmaniye Şubesi’nin Açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
Açılışa Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Törenin açılış konuşmasını Türkiye Beyazay Derneği Osmaniye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karataş yaptı.
Karataş, bu özel günde açılışı gerçekleştirilen Derneğin Osmaniye Şubesinin yeniden faaliyete geçmesinin gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Temel şiarımız, engelli bireylerin eğitimi olarak belirlediğimiz vizyonumuzda hep daha ileriye gitme ve daha fazlasını sunma gayreti içerisindeyiz. “Engelsiz Toplum için Yenilikçi ve Çözümcül Yaklaşımlar” adlı projemiz SODES kapsamında onaylanarak, yeni dönemimizin ilk faaliyeti olmuştur. Projemiz bağlama, gitar, bilgisayarlı muhasebe, aşçılık, komilik ve garsonluk eğitimi, satranç, çağrı merkezi operatörlüğü gibi 8 adet kurstan oluşmaktadır. Ayrıca “birlikte yaşama ve kentlilik” konularında seminerler organize edilecektir. Projemize destek veren başta Sayın Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Sayın Lokman Ayva ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ise açılışa katılan çok sayıda konuğun ‘güzel ve hayırlı işlerde hep birlikteyiz’ mesajı verdiğini ifade ederek, “Bugün çok kıymetli Valimiz bizlerle birlikte. Bunun anlamı şu; ‘siz iyi işler yapın; vatana, millete, engellilere hizmet edin, biz yanınızdayız.’ Ayrıca kıymetli Osmaniye Milletvekilimizi Mücahit Durmuşoğlu da bugün buradaki varlığıyla “Hem Türkiye hem de milletimiz sizinle beraber’ mesajı veriyor” diye konuştu.
Sözlerinin devamında, Derneğin Osmaniye Şubesi’nin açılışının hayırlı işlerin başlangıcı olacağına inandığını da belirten Lokman Ayva, “Allah’ın izniyle Beyazay Derneği, Osmaniye’de çok büyük projelere imza atacak. Osmaniye’deki engelli kardeşlerimizin sadece Osmaniye’ye değil tüm Türkiye’ye hizmet etmelerini bekliyoruz. Osmaniyeliler iyi sporcu, sanatçı, yazar, bilim adamı, gazeteci, siyasetçi olacaklar ve ülkeye hizmet edecekler. Osmaniye’ye başarılı olmak, büyük olmak yakışır” dedi.  
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva sözlerine, Derneğin Osmaniye Şubesinin açılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederek sözlerin son verdi.
Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise “İnanıyoruz ki, Beyazay Derneği’miz, Türkiye’de olduğu gibi, Osmaniye’de de varlığıyla ilimize güç katacak ve sinerji oluşturacaktır. Engellilerimizin, engelinin ortadan kalkması için tüm kesimlerle işbirliği yaparak, burada çok değerli hizmetlere hep beraber imza atacağız” diye konuştu. Sözlerinin sonunda Derneğin, Osmaniye’ye hayırlı olmasını dileyerek, “Biz, Derneğin ilimize yapacağı her hayırlı hizmette arkasındayız” dedi.
Son olarak konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun ise 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Türkiye Beyazay Derneği Osmaniye Şubesi’nin açılışını yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Derneğimizin Osmaniye Şubesinde, tüm engelli kardeşlerimizin, alacakları eğitimler sayesinde, sosyal ve ekonomik hayata katılımları yönünde önemli adımlar atılacaktır. Bu anlamda, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Osmaniye’mizde de Beyazay Derneğinin yaptığı faaliyetlerle, engelli kardeşlerimize çok önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. Derneğin Osmaniye Şubesinin açılışında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte, burada eğitim alacak olan engelli kardeşlerimiz, sosyal hayata daha hızlı bir şekilde entegre olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Türkiye Beyazay Derneği Osmaniye Şubesi’nin açılışı, Vali Coşkun ve protokol mensupları tarafından, güzel hizmetlere vesile olması dileğiyle, yapıldı. Vali Coşkun, açılışın ardından Dernek binasını gezerek, bilgi aldı.
Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları açılışın ardından, Down Kafe Kültür Evi’ni de ziyaret ederek, Down sendromlu gençlerle bir süre sohbet ettiler.  Haber Merkezi

 

Bu haber 92 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kadirli’li asker, hayatını kaybetti

Kadirli’li asker, hayatını kaybetti Kadirli Aydınlar köyünden olan Bilal Erten Askerlik hizmeti için gittiği İstanbul'da ki kışlada ölü olarak bulu...

Orman İşletme Müdürü Doğar’dan Borsa ziyareti

Orman İşletme Müdürü Doğar’dan Borsa ziyareti Osmaniye Orman İşletme Müdürü Abdulsamed Doğar, Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU