Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Engelliler yürüyüşüne binlerce kişi katıldı

Engelliler yürüyüşüne binlerce kişi katıldı

Tarih 05Aralık2017, 18:54 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde belediye tarafından bu yıl 9'cusu düzenlenen engelliler yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde belediye tarafından bu yıl 9'cusu düzenlenen engelliler yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.
Köprübaşı'nda başlayan yürüyüş, Kabasakal Parkı Kadirli Belediyesi Engelli Koordinasyon merkezinde sona erdi. Yürüyüşe Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Emniyet Müdürü Özcan Tercan, İlçe Jandarma Komutanı ile birlikte daire amirleri ve binlerce Kadirlili katıldı.
Farkındalık yaratmak ve engellilere destek vermek için 9 yıldır engelli yürüyüşü düzenlediklerini söyleyen Belediye Başkanı Ömer Tarhan, engellilerin her zaman yanında olduklarını söyledi.
Tarhan, “Belediyemiz Engelli Koordinasyon Merkezimizi hizmete açarak her hafta çarşamba günü engellilerimiz ile birlikte bir araya geliyoruz. Onların sorunlarını istek ve temennilerine çözüm buluyoruz. Ayrıca Sodes projeleri kapsamında Engelli Koordinasyon Merkezi projemiz kabul edildi ve engellilerimizin bir çoğunu istihdam edeceğiz. Galoş üretimi ve takı tasarım çalışmalarını kapsayan projemizle engellilerimiz istihdam edilecekö dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Cömert ise, Kadirli'de bulunan engelli vatandaşlarımız her türlü sorunlarının çözümü için buradayız. Ülkemizde engelli vatandaşlarımız için önemli kanunlar çıkarılıyor. Bizlerde üzerimize düşeni yapıyoruz. Engelli kardeşlerimiz için düzenlenen bu yürüyüşe katılan tüm herkese teşekkür ederim" dedi.
Engelliler adına kürsüye çıkan Yüksel Güvel, teşekkür konuşması esnasında duygulanarak göz yaşlarına hakim olamadı.
Engelli Etkinlikte engelliler tarafından hazırlanan halk oyunları, Mehteran gösterisi sergilendi.   Haber Merkezi

Bu haber 87 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Ahilik Haftası etkinlikleri başladı

Ahilik Haftası etkinlikleri başladı Esnaf ve Sanatkâr Temsilcileri, 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası nedeniyle Vali Ömer Faruk Co...

Menderes ve arkadaşları savunma hakkı verilmeden infaz edildi

Menderes ve arkadaşları savunma hakkı verilmeden infaz edildi Darbeciler tarafından 57 yıl önce idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes, çalışma arkadaşları Dışişleri Bakanı Fa...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU