Aydın Osmaniye Gazetesi

Geleceğin Kimya Mühendisleri Aosb'yi Gezdi

Geleceğin Kimya Mühendisleri Aosb'yi Gezdi

Tarih 05Aralık2017, 18:54 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Hacer İçen nezaretinde Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi’ni incelediler.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Hacer İçen nezaretinde Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi’ni incelediler.
AOSB Arıtma Tesisleri Müdürü ve Kimya Mühendisi Demet Cavlak Göçer'in rehberlik yaptığı öğrenciler gezi sırasında, Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi'nde atıksuyun çevre mevzuatlarına uygun bir şekilde arıtılarak deşarj edilmesi için hangi süreçlerden geçtiğini öğrenme fırsatı buldular.
Tesis gezisinde atıksuların başlangıçtan bitişine kadar her noktasını keşfetme imkanı bulan öğrenciler; fiziksel, kimyasal, biyolojik arıtma ünitelerini, koku giderme ünitesini, laboratuvar ve otomasyon sistemini incelediler.
AOSB Arıtma Tesisleri Müdürü Göçer, çevreye verdikleri önemin her şeyin üstünde olduğunu belirterek, "Çevreye duyarlı olmak bizim en temel prensiplerimiz arasında yer alıyor" dedi.
AOSB'nin değerlerinde ve misyonun da çevre duyarlılığının ön plana çıktığını dile getiren Göçer, "Arıtma, olmazsa olmaz bir sistem. Organize Sanayi Bölgemiz 'Yeşil Organize Sanayi Bölgeleri' statüsünde yer alıyor" diye konuştu.
Göçer, üniversiteli gençlere kapılarının her zaman açık olduğunu ifade ederek, onlarla paylaşım yapmanın önemli olduğunu söyledi. Göçer, sadece Organize Sanayi Bölgesi içinde değil çeşitli projeler ile herkese fayda sağlamaya çalıştıklarını bunu da sosyal sorumluluk bilinciyle yaptıklarını sözlerine ekledi.
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hacer İçen, öğrencileri ile birlikte arıtma tesisini inceleme fırsatı veren AOSB yönetimi ile yetkililerine teşekkür etti. Haber Merkezi

Bu haber 83 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kadirli’li asker, hayatını kaybetti

Kadirli’li asker, hayatını kaybetti Kadirli Aydınlar köyünden olan Bilal Erten Askerlik hizmeti için gittiği İstanbul'da ki kışlada ölü olarak bulu...

Orman İşletme Müdürü Doğar’dan Borsa ziyareti

Orman İşletme Müdürü Doğar’dan Borsa ziyareti Osmaniye Orman İşletme Müdürü Abdulsamed Doğar, Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU