Aydın Osmaniye Gazetesi

Öğrenciler, jandarma’yı ziyaret etti

Öğrenciler, jandarma’yı ziyaret etti

Tarih 12Ekim2017, 19:14 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret eden öğrencilere, jandarmanın tanıtımı ve görevleri hakkında bilgi verildi.

Osmaniye Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret eden öğrencilere, jandarmanın tanıtımı ve görevleri hakkında bilgi verildi.
Cebelibereket İlköğretim ve Özel Bilim Koleji'nden bir gurup öğrenci, ilk olarak Jandarma Komutanlığı binasını gezdiler.
Brifing salonundan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren ve okul müdürlerine günün anısına plaket takdim eden İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, görevlerinin, köy, belde ve kasabalardaki vatandaşların huzur ve emniyetini sağlamak, asayiş hizmetlerini yürütmek, suçlularla ve suçlulukla mücadele etmek ve meydana gelen olayları aydınlatmak olduğunu söyledi.
Her ilde bir İl jandarma komutanlığı ve ona bağlı İlçe jandarma ve karakol komutanlıkları olduğunu belirten Albay Bilacan, "Osmaniye ilimizde 7 tane ilçe jandarma komutanlığımız ve 14 tane ise karakol komutanlığımız var. İl genelinde emniyet ve asayiş hizmetlerimizi toplam 1400 personelimiz ile birlikte yürütmekteyiz." dedi.
Kısa bilgilendirmenin ardından öğrenciler, komutanlık binasını gezdi.
Burada ilk olarak harekat merkezi tanıtılan öğrencilere, Jandarma İmdat hattı olan 156 aratılarak nasıl bir yol izlendiği uygulamalı olarak anlatıldı. 4
Daha sonra bir kız öğrenci telsiz ile harekat merkezinden görevde olan personellere anons yaparak görevlerinde başarılar diledi.
Daha sonra öğrencilere jandarma olay yeri inceleme, çevre koruma inceleme ve trafik ekiplerinin kullandığı araç ve gereçler tanıtıldı.
Öğrenciler ilk defa gördükleri araç, gereçleri ve silahları incelerken bir yandan da görevli personellere sorular sordular.
Zırhlı araçlara binme fırsatı yakalayan öğrenciler, son olarak narkotik ve bomba arama köpeklerinin gösterilerini izleyip alkışladılar. Ümit Kahrıman

Bu haber 88 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Elektrik Akımına Kapılan İşçi Hayatını Kaybetti

Elektrik Akımına Kapılan İşçi Hayatını Kaybetti Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) çalıştığı fabrikada elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti.

Kadirli Demirspor’a başkan Tarhan sahip çıktı

Kadirli Demirspor’a başkan Tarhan sahip çıktı Geçtiğimiz yıl Bal liginde ilçeyi temsil eden Kadirli 7 Mart Demirspor'un Bölgesel Amatör Ligi Katılım ücretini...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU