Aydın Osmaniye Gazetesi

Geleceğimize sahip çıkalım projesi

Tarih 12Ekim2017, 19:10 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun ile Vali Vekili Muammer Balcı ’Geleceğimize Sahip Çıkalım’’ projesini imzaladı.

Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun ile Vali Vekili Muammer Balcı ’Geleceğimize Sahip Çıkalım’’ projesini imzaladı.
Proje kapsamında kentteki Şehit ve Gazi çocukları ile Koruyucu aile yanında kalan çocuklar ve onları sahiplenen ailelerine yönelik spor, sanat ve psiko-sosyal destek faaliyetleri ile gezi, konferans, tanıtım ve farkındalık arttırma çalışmaları vb. faaliyetler yapılacağı belirtildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Şehit ve Gazilerimizin çocuklarına yönelik Tarih ve Değerler Eğitimi ile Çanakkale Tarihi Gezisi; Koruyucu aile çocuklarına ve onları sahiplenen ailelere yönelik ise bilgilendirme ve farkındalık arttırma çalışmaları ile Karadeniz Doğa Turizmi gezisi çalışmalarını kapsamaktadır. Hedef gruplarımıza yönelik eğitmenlerimiz eşliğinde çocuklarımızın motivasyonlarını arttıracak Masa Tenisi, Badminton ve Uzakdoğu sporu eğitimleri verilerek hem sağlıklı bir yaşam sürmeleri hem de içinde bulundukları ortamına renk katıp daha da güzelleştirmeyi amaçlamaktayız. Aynı zamanda projemiz kapsamında dezavantajlı bu çocuklarımıza yönelik tamamlayıcı etkinlik olarak İl içi tanıtım gezisi, piknik organizasyonu ve çocuklarımızın yaş gruplarına uygun sinema gösterimi de yapılacaktır. Yapılacak olan tüm bu süreçlerde bireylere yönelik hem psiko-sosyal destek hem de danışmanlık hizmeti verilecektir.” Haber Merkezi

Bu haber 70 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Elektrik Akımına Kapılan İşçi Hayatını Kaybetti

Elektrik Akımına Kapılan İşçi Hayatını Kaybetti Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) çalıştığı fabrikada elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti.

Kadirli Demirspor’a başkan Tarhan sahip çıktı

Kadirli Demirspor’a başkan Tarhan sahip çıktı Geçtiğimiz yıl Bal liginde ilçeyi temsil eden Kadirli 7 Mart Demirspor'un Bölgesel Amatör Ligi Katılım ücretini...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU