Aydın Osmaniye Gazetesi

Harçlıklarıyla Boya Alıp Sınıflarını Boyadılar

Harçlıklarıyla Boya Alıp Sınıflarını Boyadılar

Tarih 30Mayıs2016, 23:09 Editör

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, bir lisenin öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarıyla aldıkları boyayla sınıflarını boyadı.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, bir lisenin öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarıyla aldıkları boyayla sınıflarını boyadı.

Osman Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırladıkları "Kendim seçtim, aldım, boyuyorum ve koruyorum" adlı proje kapsamında okuldaki 22 sınıfta boyama yaptı. Her sınıf, belirledikleri renkte aldıkları boyalarla öğretmenlerinin gözetiminde duvarı boyadı.

Öğrencilerden Erva Kolutek, sosyal sorumluluk projesi kapsamında sınıflarında boyama yaptıklarını söyledi.

Her sınıf öğrencilerinin harçlıklarını biriktirerek kendi seçtiği renkte boyama yaptığını ifade eden Kolutek, "Sınıfımızın eskiyen boyasını yeniledik. Aynı zamanda daha temiz ve güzel bir ortamda derslerimize gireceğiz. Bu çalışmamızda bizlere destek veren okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz." diye konuştu.

Okul Müdürü Cavit Onat da proje fikrinin öğrencilerden geldiğini belirterek, güzel bir çalışma ortaya konduğunu söyledi.

Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Fatih Contarlı ise projeye 22 sınıfta eğitim öğretim gören 600 öğrencinin tamamının katıldığını ve 1 günde tüm sınıfları boyadıklarını bildirdi.  Ümit Kahrıman

Bu haber 695 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Spor

“Basın Tribünü” spor programı ilgi odağı oldu

“Basın Tribünü” spor programı ilgi odağı oldu Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti'nin (CGC) yayın organı Spor 80 Gazetesi’nin facebook sayfasından ca...

Osmaniyeli judocular, 19 madalya ile döndü

Osmaniyeli judocular, 19 madalya ile döndü Osmaniyeli judocular, 4. Uluslararası 'Türk Dünyası Şehirleri Judo Turnuvasında 19 madalya ile döndü Adana Bü...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU