Güncel 25.02.2021 10:11:00 0

Robotik kodlama kursuna 13 kursiyer katıldı

Osmaniye’de "Fatih'in Torunları Geleceğini Kodluyor" projesi kapsamında mikro denetleyiciler robotik kodlama kursu açıldı.

Osmaniye’de "Fatih'in Torunları Geleceğini Kodluyor" projesi kapsamında
mikro denetleyiciler robotik kodlama kursu açıldı.

Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün eğitim desteği ve Fatih'in Torunları İzci Kulübü'nünkatkılarıyla pandemi kuralları çerçevesinde uygulamalı olarak gerçekleştirilen kursu13 öğrencikatıldı.

Osmaniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı PLC Laboratuvarı içerisinde gerçekleştirilen eğitimlerde öğrencilere temel elektrik-elektronik, temel kodlama eğitimi, kodlama, arduino ve 3D Yazıcı konuları teorik ve uygulamalı bir şekilde anlatılıyor.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alan Şefi Mahmut Uçman, pandemi kurallarına uygun olarak devam eden kursun büyük talep gördüğünü belirtti.

Uçman, “Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan mikrodenetleyiciler robotik kodlama kursumuz uygulamalı olarak devam etmektedir. Kursun açılmasında emeği geçen başta kurum müdürlerimiz Reşit Pırnaz, Ayhan Uyar ve Müdür Yardımcılarımız Hasan Gülay ve İbrahim Koç beylere teşekkür ederiz. Ayrıca bu öğrencilerimiz ile TEKNOFEST İstanbul ve Şanlıurfa’da yapılacak olan Milli Eğitim Bakanlığı Robot yarışmalarında projelerimizle Osmaniye’mizi temsil edeceğiz. Kodlama kursumuz her yıl meyvesini vermeye devam ediyor” diye konuştu.

Halk Eğitim Merkezi