Eğitim 24.12.2021 02:41:00 0

Öğrencilerin yardımcı kaynak sevinci

Millî Eğitim Bakanlığınca öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla ekim ayından bugüne kadar toplam 23 milyon 518 bin yardımcı kaynak, kitap olarak bastırılıp öğrencilere ücretsiz ulaştırıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak geçtiğimin günlerde Osmaniye’de tüm sınıf ve kademelerde haftada beş gün yüz yüze eğitime devam ederken öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı kaynak çeşitliliğini artırma kararı alındığını hatırlattı.

Karar çerçevesinde ekim ayından itibaren her ayın ilk haftası hazırlanan destek paketi internet üzerinden yayımlanmaya devam ettiğini kaydeden  Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak “Bu kapsamda yardımcı kaynakları ücretsiz olarak tüm öğrencilere ulaştıran Millî Eğitim Bakanlığı, ekim ayından bugüne kadar toplam 23 milyon 518 bin yardımcı kaynağı, kitap olarak bastırıp öğrencilere ücretsiz ulaştırdı.   Yardımcı kaynak destek paketinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS kasım ayı örnek soru kitapçığı ve YKS'ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alıyor. Dijital olarak hazırlanan yardımcı kaynaklar Bakanlığımızca basılı hale getirilerek, öğrencilerimize ulaştırılmak üzere İlimize gönderilmiş olup, öğrencilerimize de dağıtımı gerçekleştirildi. Emeği geçen herkese  teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.  MEM