Politika 2.05.2021 00:23:00 0

Karataşlı “İşçiler, emekçiler geleceğimizdir, umudumuzdur”

İYİ Parti Toprakkale İlçe Başkanı Selçuk Karataşlı, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir açıklama yaparak “Yaşanabilir bir düzen için beraber, yan yana mücadele edelim” dedi.

Başkan Karatşlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ”Gelin hep birlikte hayatlarımıza kast eden, yaşamlarımızı çalanlara karşı emeğin sesini yükseltelim, haklarımızı alalım, yaşanabilir bir düzen için beraber, yan yana mücadele edelim.

Dünyanın her yerinde iktidarlar, bir yandan pandemiyi durdurmak için önlemlere girişirken diğer yandan da “üretimin devamlılığı” adı altında işçileri, emekçileri işçi sağlığı ve iş güvenliğinin esamisi okunmayan koşullarda virüsle burun buruna çalıştırmaktan vazgeçmemiştir. 1 Mayıs vesilesiyle bir kez daha söylüyoruz: İşçiler, emekçiler geleceğimizdir, umudumuzdur. İşçilerin maruz kaldığı hak gasplarına, hayatlarına mal olan koşullara karşı ses yükseltmek, geleceğimize sahip çıkmak demektir. Sendikal ve Sosyal güvenlik haklarının eksizsiz güvence altına alındığı aklın ve bilimin öncülüğünden insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam istiyoruz” dedi. İyi Parti Toprakale İlçe Başkanlığı