Güncel 26.05.2022 16:29:00 0

Farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlendi

Osmaniye’nin Kadirli İlçesinde anız yakma olaylarına karşı dikkat çekme ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Osmaniye’nin Kadirli İlçesinde anız yakma olaylarına karşı dikkat çekme ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlendi.
Kadirli Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Kadirli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliği ile Şehit Astsubay Osman Yurdusev Parkı’nda toplandı.
Ellerinde “Anızı yakma, sağlığımla oynama”, “Tarlanı sür, verimini sürdür”, “Tarlayı yakmak geleceği yakmaktır”, “Aydınlık gelecek, tarımla gelecek”, “Yakma, felakete yol açma” ve “Anız yakma, canlılara kıyma” yazılı dövizlere Atatürk Caddesi’nde çamlıkahveye kadar kaldırım üzerinde sloganlarla alkış yaparak yürüdü.
Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Koray Erdemir, burada yaptığı konuşmada, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden destek alan öğrenciler, insanlarda çevre bilinci geliştirmek amacıyla “Anızımı yakma, dünyamı karartma” projesi kapsamında şehir merkezinde yürüyüş düzenlediklerini söyledi.
Kadirli Sosyal Hizmetler Müdürü Havva Demir Mor, bölgede her yıl meydana gelen anız yakma olayına karşı farkındalık oluşturma istediklerini belirterek, düzenledikleri etkinlikle amaçlarına ulaşacaklarını kaydetti.
İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin de uyarı broşürü dağıtarak bilgilendirme yaptığı yürüyüşe, vatandaşlar ve esnaflar ise alkış yaparak destek verdi.  Rehberlik Araştırma Merkezi