Güncel 6.06.2022 15:09:00 0

Eğitimci Şair Yazar Ahmet Doğru, ilkokul öğrencileriyle bir araya geldi

Eğitimci Yazar Ahmet Doğru, ilkokul öğrencileriyle kitap okuma sevgisi konulu söyleşide bir araya geldi.

Eğitimci Yazar Ahmet Doğru, ilkokul öğrencileriyle kitap okuma sevgisi konulu söyleşide bir araya geldi. Doğru söyleşide öğrencilere; kitap okuma alışkanlığının nasıl kazanılacağı ile ilgili tavsiyelerde bulundu. 
Eğitimci, Şair ve Yazar Ahmet Doğru, Osmaniye Simya Kolejinde, “Masal Şiir Okurmuş” konulu kitap okuma sevgisi üzerine ilkokullara yönelik bir söyleşi gerçekleştirdi.
Kitap okuma alışkanlığının nasıl edinilmesi gerektiği ile ilgili tavsiyelerde bulunan Doğru, masallarda “gökten düşen üç elma” motifinden hareketle kitap okumanın insanın zihinsel yönünü nasıl geliştirdiğine değindi. Masal ve şiir türlerinin çocuk dünyasını nasıl zenginleştirdiğini ve çocukça duyguların da masal ve şiiri zenginleştirdiğini eğlenceli örneklerle aktardı. Kitap okumanın sağladığı güzellikleri sıralamanın yanında nasıl kitap okuma alışkanlığı kazanılacağına yönelik tavsiyelerde de bulundu. Söyleşiyi kitaplar için yazdığı bir şiirle bitirdi.  
Söyleşi sonunda çocukların sorularını cevaplandıran Doğru " ‘Şimdiki çocuklar harika’ görüşüne bugün Osmaniye Simya Kolejinde bir kez daha tanık oldum. Güzel dinlemelerinin yanı sıra öğrencilerimiz, güzel de sorular sordular. Bu yönüyle benim için güzel bir söyleşi oldu. Sanırım onlar için de güzel bir söyleşiydi. Çünkü ışıl ışıl beni izleyen gözlerde bunu görmek mümkündü” dedi.
Söyleşi sonunda Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’nin yayın organı olan ve aynı zamanda editörlüğünü yürüttüğü Güneysu dergilerini armağan eden Doğru, öğrencilere ve öğretmen arkadaşlarına kitaplarını da imzaladı.
CGC