Güncel 7.04.2021 15:32:00 0

Düziçi İmam Hatip Lisesi Proje Okulu belirlendi

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde İmam Hatip Lisesi, Türkiye'de sayılı liseler arasına girerek proje okulu olarak ilan edildi.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde İmam Hatip Lisesi, Türkiye'de sayılı liseler arasına girerek proje okulu olarak ilan edildi.
2014 yılında ortaya çıkan bu uygulama sayesinde pek çok okul proje okulu olarak kabul edilirken sizler için proje okulu ne demek, proje okullarında öğretmen olma şartları nelerdir konularını derledik.
Proje okulları, diğer okullara göre daha çok projede yer alırken bu bağlamda sahip oldukları laboratuvar, bilgisayarlar ve altyapılar da daha güçlü oluşturuluyor.
MEB tarafından belirlenen bazı okullar proje okulları olarak adlandırılırken bu okullar, bölgesel veya uluslararası projelerde yer almaları için seçilmiştir.  Genellikle başarı sıralaması yüksek olan okullar arasından tercih edilirler. Öğretmenlerin ve yöneticilerin tamamı Milli Eğitim Bakanlığının uygun gördüğü şekilde yerleştirilir.
Okulların proje okulları arasında kalıp kalmayacağı dört yılda bir değerlendiriliyor. Oluşturulan komisyon tarafından uygun görülen okullar milli eğitim bakanının onaylamasıyla birlikte proje okulu kalmaya devam ederken kurulun uygun görmediği okullar aynı işlevlerine devam edemiyor.  

Düziçi İmam Hatip Lisesi