Güncel 11.01.2021 16:08:00 0

Düziçi Devlet Hastanesi 6. seviye dijital hastane oldu

Düziçi Devlet Hastanesi (DDH), HIMSS'in üst düzey yöneticilerinin incelemelerinin ardından 'HIMSS 6' sertifikası almaya hak kazandı.

Düziçi Devlet Hastanesi (DDH), HIMSS'in üst düzey yöneticilerinin incelemelerinin ardından 'HIMSS 6' sertifikası almaya hak kazandı.
Hastanede, vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmetinin sunulması amacıyla dijitalleşmenin son seviyesi olan HIMSS Stage 7'ye geçmeyi hedefleniyor.
Hastane Başhekimi Aysun Albayrak, İstanbul, Avrupa, bir ayağı da Düziçi’nde olan telekonferans yöntemiyle, validasyon görüşmelerini yaptıklarını ve Himss6 seviyesi olmak için hak kazandıklarını belirtti.
Albayrak, Dijital Hastane 7 evreden oluştuğunu, Dijital hastanenin kağıtsız hastane olduğunu ve hastanenin hantal yapısının ortadan kalktığını, vatandaşların hastaneye daha çok güvendiğini dolayısıyla yanlış tedavi, yanlış uygulama gibi kafadaki soru işaretlerini kaldırıyor, dijital hastane.
Sistemi tekrar tekrar kendini kontrol ediyor. İlacı yazan doktor kontrol ediyor, ilacı hazırlayan eczane kontrol ediyor ayrıca tedavi uygulayan hemşireyi iki aşamada kontrol ediyor. Artık yanlış tedavi, yanlış uygulama, ilaç alerjisi hatta besinlerle olan etkileşimini dahi kontrol ediyor.”

Sistem hataya izin vermediğini dile getiren Albayrak, şöyle devam etti:
“Hayranlıkla bakılan Avrupadaki hastaneler ile aynı standartlara sahip olduklarını ve Osmaniye ilinde ilk dijital hastane olduklarını, Düziçi Devlet hastanesinin hedeflerinin dijitalizasyonun son seviyesi olan HIMSS Stage 7 seviyesine yükselmek olduğunu, Himss 7 alabilmek için Himss 6 evresinden geçmek zorunda olduklarını aktardı.

Düziçi Devlet Hastanesi