Güncel 16.10.2021 15:02:00 0

BÖF ekipleri, üniversite öğrencilerini bilgilendirdi

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü tarafından oluşturulan Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) ekipleri, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Düziçi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine bilgilendirmelerde bulundu.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü tarafından oluşturulan Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) ekipleri, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Düziçi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine bilgilendirmelerde bulundu.
Terörle mücadelede diğer kamu kurum çalışanları ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğini almak amacıyla başta eğitim kurumları olmak üzere toplumun her kesimine yönelik olarak gerçekleştirilen bilgilendirmeler ile vatandaşların terör örgütlerinin propaganda faaliyetlerine karşı bilinçli hale getirilmesi amaçlanarak, Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) kuruldu.
Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü personeli yaptığı açıklama da, El ele güvenli projesi kapsamında OKÜ Düziçi kampüsünde öğrencileri bilgilendirmek üzeri burada olduklarını ve öğrencilere teröre destek veren kurumlarla ilgili ve teröre eleman teminindeki dikkat etmesi gereken noktalarla ilgili bilgilendirmelerde bulunduklarını ifade etti.
Kendilerine not defteri, şapka, iki broşür ve bir adet kalem hediye ettiklerini belirten bir üniversite öğrencisi güzel bir çalışma yapıldığını söylerken, "Üniversitelere gelip siz emin ellerdesiniz demeleri güzel bir etkinlik oldu. Kendimizi güvende hissettiğimiz için her zaman teşekkür ediyoruz. Emniyet amirlerimize, müdürlerimize, çalışanlara bu güzel hediyeler için çok teşekkür ediyoruz."dedi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Terör Büro Amiri İrfan Keskin yaptığı konuşmasında, "İlçe emniyet müdürlüğü terör büro amiri olarak, Osmaniye terör şube müdürlüğü ile birlikte Düziçi'nde bulunan Korkut Ata Üniversitesi Düziçi Meslek Yüksekokulu kampüsündeyiz.  Burada ilden gelen terörle mücadele eden arkadaşlarımızla öğrencilerimizi bilgilendirdik. Biz Düziçi ilçe Emniyet Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin yanında olduğumuzu, herhangi bir olumsuzluğa karşı güvende olduklarını kendilerine hissettirmek için burada bulunduğumuzu söyledik. Ayrıca terör örgütlerinin eleman kazandırma faaliyetleri ile ilgili öğrencilerimizi bilgilendirerek bu tarz faaliyet içerisine girdiklerinde öğrencilerimizin alabileceği tedbirleri, bizlere ulaşabilecekleri telefonları, yön ve yöntemleri anlattık. Gerekli broşürlerimizi dağıttık. Öğrenciler de sağ olsunlar ilgi ve alaka gösterdiler. Biz güvenlik güçleri olarak öğrencilerimizin yanında olmaya, öğrencilerimizi korumaya kollamaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. İl Emniyet Müdürlüğü