Sağlık 29.11.2013 07:46:10 0

Öğrenciler diş hekimlerini unutmadı

Kadirli Serhat Koleji öğrencileri, berberlerinde sınıf öğretmeni ve idarecilerle birlikte Ağız Diş Sağlığı Haftası ve Diş Hekimleri Günü nedeniyle diş hekimlerini ziyaret ettiler.

Kadirli Serhat Koleji öğrencileri, berberlerinde sınıf öğretmeni ve idarecilerle birlikte Ağız Diş Sağlığı Haftası ve Diş Hekimleri Günü nedeniyle diş hekimlerini ziyaret ettiler.

Ziyaret gerçekleştirilen Diş Hekimi Murat Torun, yılda bir defa da olsa hatırlanmaktan dolayı memnuniyetini ifade ederek, öğrencilerin böyle güzel günlerde kendilerini ziyaret etmesi temennisinde bulundu.

Ağız ve diş sağlığı için diş fırçalamanın önemi hakkında öğrencilere bilgi veren Torun, ?Ağız ve diş hastalıkları, ülkemizde hem çocuklarda hem de yetişkinlerde görülen en büyük sağlık sorunlarından birisidir. Özellikle diş çürükleri erken çocukluk döneminde görülmeye başlar ve yetişkinlikte devam eder.

Diş sağlığı hayatımızın her döneminde önemli yer tutmaktadır. Diş fırçalama alışkanlığı erken yaşlarda oluşturulduğunda çok daha faydalı olmaktadır.

Yılda 1 kez de olsa bu tür etkinlikler,  öğrenciler için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bu çağdaki çocuklar için ailelere önerim çocukların ağız ve diş sağlığına ile beslenmelerine dikkat etmeleridir. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.? dedi.

Serhat Koleji Sınıf öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Mustafa Özcan ise bu yıl içerisinde ilk defa yapmış oldukları bu ziyaret ile çocukların meslek guruplarını daha yakından ve yerinde görmelerini sağladıklarını ifade ederek, ?Öğrencilerimiz ile diş hekimlerini ziyaret ettik. Öğrencilerimiz diş ile ilgili merak ettiklerini hekime sordular. Özellikle diş ile ilgili hastalıklarda korkarak hastaneye gitmek istemeyen öğrencilerimizin de fikirleri değişti. Çocukların bu tür aktiviteler ile öz güvenlerinin daha da arttığını düşünüyorum. Bu tür etkinliklerimizi devam ettireceğiz? dedi.

Öğrenciler de günün anısına ziyaret edilen ilçedeki Diş Hekimlerine ve personellerine çiçek verdiler.                                                                        Menderes Özat