Sağlık 24.10.2013 08:45:04 0

Yürüyüş etkinliği düzenlenecek

Osmaniye Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Meme Kanserine dikkat çekmek için yürüyüş etkinliği düzenleneceği bildirildi.

Osmaniye Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Meme Kanserine dikkat çekmek için yürüyüş etkinliği düzenleneceği bildirildi.

 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, bugün saat 15.00'da Devlet Bahçeli Bulvarı 1.Etaptan başlayarak yürüyüşün Cumhuriyet Meydanında sona ereceği bildirildi.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

?Ülkemizde kadınlarda sık görülen kanser türüdür. Erken evrede tespit edilmesi mümkün olan bu kanser ile mücadelede kadınların bilgilendirilip, bilinçlendirilmesi önemlidir. Bu amaçla 2004 yılından beri Ekim ayında Meme Kanseri Biliçlendirme Etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu doğrultuda, Meme Kanseri Biliçlendirme ayı önemine ilişkin olarak ve aynı zamanda erken evrede tespit edilmesi mümkün olan kanser ile mücadelede, halkın Meme Kanseri nedenleri, belirtileri, tarama, koruma ve erken tanı konularında bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve sağlık üzerine olumlu etkileri konusunda farkındalıkların arttırılması amacıyla 24 Ekim 2013 Perşembe günü, Saat 15:00'da Devlet Bahçeli Bulvarı 1.Etaptan başlayarak Cumhuriyet Meydanında sonlandırılarlacak yürüyüş yapılacaktır? Haber Merkezi