Güncel 7.06.2022 15:50:00 0

Amerikan Kültür anaokulu çift dilli eğitimiyle 2-6 yaş arası çocuklar için açılıyor

İki dilli eğitim sisteminde fark yaratan Amerikan Kültür Anaokulları, Osmaniye’de açılıyor.

İki dilli eğitim sisteminde fark yaratan Amerikan Kültür Anaokulları, Osmaniye’de açılıyor. Amerikan Kültür Anaokulu Eğitim Yöneticisi Bilge Bozdağ, "Her Çocuk Özeldir ve Tektir" felsefesiyle eğitim vereceklerini ve bu eğitimlerin ileride onlara önemli katkılar sağlayacağını söyledi. 
Türkiye’nin en büyük anaokulu zinciri olan Amerikan Kültür Osmaniye’de eğitim vermek için geri sayıma başladı. Merkez Fakıuşağı Mahallesi Prof. Dr. Alper Akınoğlu Caddesi üzerinde yer alan eğitim kurumu 2-6 yaş arasında çocuklara Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde eğitim verecek. Amerikan Kültür Osmaniye Anaokulu Eğitim Yöneticisi Bilge Bozdağ, İngilizce ve Türkçe öğretmeni olmak üzere iki öğretmenle ve tam zamanlı olarak eğitim vereceklerini ifade ederek; “Bizde gramer ve İngilizce dersi yok. Biz tam zamanlı olarak çocuğu İngilizceye maruz bırakıyoruz. Amerikan Kültür’ün çift dille yazılmış kitaplarını kullanıyoruz. Bu kitaplar sadece merkezden bize geliyor, piyasada bu kitaplar yok. Ayrıca; Küçük yaş grubuna bale, jimnastik ve çocuk yogası, büyük yaş grubuna satranç ve okuma yazma eğitimlerimiz var. Tabii çocuklarımızın eğitimi kadar sağlığı da bizim için çok önemli. Kurumumuzda ayrıca tam zamanlı hemşire çalışıyor. Herhangi bir sağlık problemi olduğunda ya da kullanılması gereken bir ilaç varsa hemşire devreye giriyor. Onun dışında kimse müdahale yetkisine sahip değil. Aynı şekilde uzman psikoloğumuz var bu konuyla ilgili hizmet satın alıyoruz. Yıl içinde velilerimizin bir sorusu olursa veya çocuğun burada ruhsal, psikolojik bir sorunu olursa direkt olarak uzman psikoloğumuz devreye giriyor. Bununla beraber, 4 öğün yemeğimiz var; sabah kahvaltısı, öğle yemeği, meyve saati ve ikindi atıştırması olarak, bütün besinlerimiz organik. Asla paket yada dondurulmuş gıda kullanmıyoruz. Yoğurdumuzu kendimiz mayalıyoruz, reçelimizi kendimiz yapıyoruz. Konservelerimiz geliyor onları kullanıyoruz” diyerek yemek listelerinin yaş gruplarına göre uzman diyetisyenler tarafından hazırlandığını söyledi. 
Amerikan Kültür Anaokulunun sistemli bir eğitim politikası olduğunu sözlerine ekleyen Bilge Bozdağ; “Öğretmenlerimizin acaba bugün ne etkinlik yapsam diye düşünmelerine gerek kalmıyor, 9 da kahvaltının ardından öğle yemeğine kadar Türkçe ya da İngilizce etkinlikler oluyor, öğleden sonra ve meyve saatinden sonra 15:00’e kadar etkinliklerimiz, 15:00’den 17:00’e kadarda oyun saatimiz oluyor” dedi.
Bozdağ, okulda yeşil alan ve oyun parkının da mevcut olduğunu belirterek çocukların açık alanda da eğitim göreceğini doğayı yakından tanıyacağını söyledi. Bozdağ ayrıca anaokulunun çalışan velilere kolaylık olması açısından 7:45 olarak belirlediklerini belirterek; “Çalışan veliler için sabah 7:45’ten akşam 5’e kadar kurumumuz açık. Nöbetçi sınıf uygulamamızla velilerimiz çocuklarını 19:30’a kadar alabiliyor. Cumartesi günleri de 9:00 ile 16:00 arası açığız. Velilerimizin isteğine göre tüm gün veya saatlik olarak çocuklarını bırakabilirler. Servisimiz mevcuttur” ifadelerini kullandı. 
Bozdağ, Amerikan Kültür Anaokulunun Perşembe günü 18:30’da açılacağını hatırlatarak herkesi kurumlarını görmeye davet etti.